Prodej krok za krokem

Rozsah služeb

Pokud máte v úmyslu prodat nemovitost, následující informace, vám pomohou získat představu o tom, co prodej nemovitosti obnáší, a ujasnit si vaše možnosti, zejména v případě, kdy prodáváte poprvé (pro detailní popis /návod/ si můžete stáhnout brožuru Průvodce prodejem nemovitosti).

stáhněte si
Průvodce prodejem

1. Seznámení a dohoda na postupu

První schůzka je nezávazná, spíše seznamovací. Nejlepší je sejít se přímo v nemovitosti, protože jen tak si mohu udělat představu o prodejnosti a ceně. Řeknete mi, jaké jsou vaše potřeby a požadované podmínky prodeje, já vám zodpovím vaše dotazy.

Následně ověřím právní stav nemovitosti (závazky a vady) a během 24 hodin vám pošlu odhad ceny a návrh strategie prodeje. Až v této chvíli se budete rozhodovat, jestli vám můj způsob práce vyhovuje, a jestli se sejdeme podruhé. Pokud ano, upřesníme si další postup a podepíšeme zprostředkovatelskou smlouvu.

 

2. Výroba obrazové dokumentace

Cílem inzerce je zaujmout co nejširší okruh zájemců a přimět je zvednout telefon. Obal prodává, takže velkou výhodou jsou profesionální fotografie, video, virtuální prohlídka nemovitosti…

Předtím je ale potřeba nemovitost připravit, protože i laciné změny a opravy mohou překvapivě pomoci. Někdy se vyplatí pozvat bytového designéra, který doplní místnosti dekoracemi nebo i nábytkem (viz. Foto-styling a Home-staging).

Nemovitost samozřejmě musí odpovídat očekávání zájemce, ale rozhodnutí, jestli si vybere právě váš byt nebo dům, je o tom, jestli právě u vás nalezne pocit harmonie a bude se cítit skvěle.

3. Inzerce – výroba a zveřejnění

Dalším krokem je příprava inzerátu, tak aby byl co nejatraktivnější pro cílovou skupinu. Inzeruji na nejvyhledávanějších internetových serverech prostřednictvím našeho informačního systému, který obsahuje poptávky všech makléřů Qara (Je nás jen 110, takže se stává, že je nemovitost prodána ještě před tím, než ji zveřejníme.).

Pokud se na tom dohodneme, vyrobím pro vaši nemovitost speciální internetové stránky a zajistím jejich propagaci na sociálních sítích (Na rozdíl od inzertních serverů, které vyžadují a kontrolují věcnost, mohou vlastní webové stránky pracovat s emocemi a atmosférou.).

Součástí propagace může být inzerce v tisku, lokální letáková kampaň, prodejní plachta, billboard…

 

4. Prezentujeme a prodáváme

Zodpovím zájemcům o nemovitost jejich otázky a zjistím, jak vážný je jejich zájem a jak mají zajištěno financování (zařídím jim hypotéku).

Jestliže se sejde více zájemců, je výhodné zorganizovat prohlídkové dny (Open house), kdy jsou pozváni všichni současně. Jednak tím šetříme váš čas, ale zájemci také mají pocit, že se musejí rychleji rozhodnout.

Odprezentuji nemovitost, zodpovím zájemcům otázky a poradím jim při rozhodování.

Pokud bude chtít současně kupovat více zájemců, rozhodnete vy, nebo vysoutěžíme nejvyšší cenu aukcí.

5. Smlouvy – příprava a podpis

Jakmile je rozhoduto o kupujícím, sejdeme se společně s ním  v kanceláři, kde se dohodnou rámcové podmínky prodeje, a podepíše se rezervační smlouva, na základě které kupující složí rezervační depozit.

Potom dle mých instrukcí advokát připraví návrhy kupní smlouvy a smlouvy o úschově kupní ceny. Jakmile je odsouhlasíte, pošlu je kupujícímu. Budu také odpovídat na případné námitky kupujícího tak, aby neprosadil požadavky pro vás nevýhodné.

Dohodnuté znění smluv se podepíše a ověří. Kupující převede částku kupní ceny na účet úschovy schovatele (advokáta).

6. Výplata ceny a předání

Jakmile mě advokát informuje, že kupní cena byla připsána na účet úschovy, podám návrh na vklad do katastru nemovitostí, nebo zajdu smlouvu předložit družstvu.

Ihned po převodu vlastnictví či členství v družstvu zajistím dokumentaci pro uvolnění částky kupní ceny z úschovy na váš účet a předám ji advokátovi.

Budu s vámi u předání nemovitosti, pomůžu vám s odečtem energií a jejich převodem, poradím případně s daněmi.

objednejte si
odhad ceny zdarma