Aukce

Prodej nejvyšší nabídce

Nemovitost můžete prodávat prostřednictvím aukce. Tímto způsobem lze dosáhnout nejvyšší možné prodejní ceny. Nemovitost se občas vysoutěží i o desítky procent dráž. Aukce předpokládá, že se současně sejde více zájemců o nemovitost. To může nastat náhodně, ale také může jít od počátku o záměr prodávajícího.

V minulých letech byl velký převys poptávky, a tak se často náhodně stalo, že dva a více zájemců současně chtěli nemovitost koupit. Taková situace se dá aukcí velmi dobře a spravedlivě rozhodnout – nemovitost dostane nejvyšší nabídka.

Druhou možností je, že prodávající úmyslně na předem stanovenou dobu sníží nabídkovou cenu nemovitosti, aby byla atraktivnější, a nemovitost se nabízí v aukci. Všechny zájemce průběžně bereme na prohlídky, aby nemovitost poznali.

Zájem mohu zvýšit zorganizováním jednoho či více Open House (dne otevřených dveří), který podpoříme inzercí v lokalitě nemovitosti. Aukce pak probíhá elektronicky na internetovém portálu RE/MAX. Závazná pravidla a podmínky aukce byla vypracována renomovanou advokátní kanceláří, proto zajistí bezchybný a férový průběh aukce.