Chcete prodat byt nebo dům?

Bezpečně, výhodně, včas?

Úprava nemovitosti, marketing, prezentace nemovitosti, výběr kupce, vyjednávání o ceně, příprava bezpečných smluv… Je to komplexní finanční transakce s mnoha emocionálními aspekty. Ale nemusíte na to být sami. Zkušený makléř vám pomůže vyřešit problémy, které přijdou, a zajistí, abyste prodali za optimální cenu a včas.

Dokud není prodáno, pracujeme zadarmo. Prakticky všichni naši klienti odcházejí spokojeni (průměrné hodnocení RE/MAXu po skončení prodeje je 9,8  z 10).

Jak postupujeme při prodeji:

1. Stanovíme cenu a navrhneme plán prodeje

První, seznamovací, schůzka se občas odehraje v kanceláři, ale častěji se uskuteční přímo v prodávané nemovitosti, protože makléř musí nemovitost vidět.

Dáme vám k dispozici cenovou analýzu a odhad prodejní ceny nemovitosti. Vy nám řeknete své důvody, proč prodáváte – je to důležité, protože pokud prodej např. spěchá, může to mít vliv na cenu.

Dohodneme se na výchozí prodejní ceně a na podmínkách prodeje. My vám zodpovíme vaše otázky, projdeme s vámi jednotlivé kroky prodeje a opatření pro jeho bezpečný průběh.

2. Zhodnotíme možnosti co nejlepší prezentace

Nemovitost samozřejmě musí odpovídat očekávání kupujícího. Ale rozhodnutí, jestli si vybere právě váš byt nebo dům, je otázka emoční. Jestliže zájemce právě u vás nalezne pocit harmonie a bude se cítit skvěle, prodáte.

Bytový designér doplní místnosti dekoracemi a nábytkem tak, aby vytvořil atmosféru, která osloví co největší počet zájemců. Můžeme nemovitost vybavit pouze dočasně pro její nafocení, nebo nechat vybavení po celou dobu prodeje – Foto-styling a Home-staging.

3. Marketing a propagace

Uděláme dokonalé fotografie, vyhotovíme 3D schéma a virtuální prohlídku nemovitosti. Připravíme text inzerátu tak, aby nejen dobře popsal skutečný stav, ale aby byl co nejatraktivnější. Inzerát publikujeme na nejvyhledávanější internetové servery prostřednictvím našeho informačního systému, který obsahuje poptávky všech makléřů RE/MAX (Je nás jen v ČR 1.100, takže se stává, že je nemovitost prodána ještě před tím, než ji zveřejníme.).
Při prodeji postupujeme podle marketingového plánu, který jsme s vámi předjednali. Součástí propagace může být inzerce v tisku, lokální letáková kampaň, prodejní plachta, billboard…

4. Komunikace se zájemci, prohlídky, prodej

Zájemcům o nemovitost odpovíme na jejich otázky, zjistíme jak vážný je jejich zájem a jak mají zajištěno financování (zařídíme jim hypotéku).
Prověřené zájemce pozveme na prohlídku. Jestliže je jich více, děláme prohlídkové dny (Open house), kdy je pozveme současně. Jednak tím šetříme váš čas, ale zájemci také mají pocit, že se musí rychleji rozhodnout.
Makléř odprezentuje nemovitost, zodpoví všechny otázky a poradí zájemcům při rozhodování.
Pokud chce současně kupovat více zájemců, rozhodnete vy, nebo vysoutěžíme nejvyšší cenu aukcí.

5. Vyjednání podmínek, příprava a podpis smluv

Když máme kupujícího, sejdeme se s ním a s vámi v realitní kanceláři, kde se dohodnou rámcové podmínky prodeje, a podepíše se rezervační smlouva, na základě které kupující složí zálohu.
Advokát připraví návrhy kupní smlouvy a smlouvy o úschově kupní ceny, které se pak pošlou oběma stranám k připomínkám. Makléř řídí připomínkové řízení a zvládá námitky kupujícího tak, aby neprosadil požadavky pro vás nevýhodné. Dohodnuté znění smluv se podepíše a ověří. Kupující pak převede peníze na účet úschovy advokáta.

6. Komunikace s katastrálním úřadem a předání

Jakmile nás advokát informuje, že došlo ke složení kupní ceny do úschovy, podáme návrh na vklad do katastru nemovitostí, nebo zajdeme smlouvu předložit družstvu. Po zápisu nového vlastníka v KN zajistíme dokumentaci a požádáme o uvolnění peněz z úschovy na váš účet.

Provedeme předání nemovitosti, pomůžeme vám s odečtem energií a převodem účastníků. Poradíme s daněmi.