Prodej krok za krokem

Rozsah služeb

Úprava nemovitosti, marketing, prezentace nemovitosti, výběr kupce, vyjednávání o ceně, příprava bezpečných smluv, úschova kupní ceny, předání nemovitosti…

Pokud máte v úmyslu prodat nemovitost, následující informace, vám pomohou získat představu o tom, co prodej nemovitosti obnáší, a ujasnit si vaše možnosti, zejména pokud prodáváte poprvé.

stáhněte si e-manuál
7 kroků k prodeji

Postup při prodeji nemovitosti

1. Dohodneme cenu a taktiku

Na první seznamovací schůzce se sejdeme buď v kanceláři, nebo raději přímo v prodávané nemovitosti.

Představíme se, já vám popíšu jak prodej obvykle probíhá a jaká jsou opatření pro jeho bezpečný průběh. Zodpovím vaše otázky.

Postup prodeje přizpůsobím vašim záměrům, důvodům prodeje a časovým možnostem. Ověřím právní stav nemovitosti, závazky, věcná břemena, služebnosti…

Připravím vám odhad prodejní ceny, dohodneme se, za jakou cenu se začne prodávat, a na znění zprostředkovatelské smlouvy.

2. Najdeme vizuální přednosti

Nemovitost samozřejmě musí odpovídat očekávání kupujícího. Ale rozhodnutí, jestli si vybere právě váš byt nebo dům, je otázka emoční. Jestliže zájemce právě u vás nalezne pocit harmonie a bude se cítit skvěle, prodáte.

I laciné změny mohou rozhodnout, jestli prodáte za vaši cenu. Někdy se vyplatí  pozvat bytového designéra, který doplní místnosti dekoracemi a nábytkem tak, aby vzhled oslovil co nejvíce zájemců.

Nemovitost můžeme vybavit jen pro nafocení, nebo vybavení zůstane po celou dobu prodeje
– viz. Foto-styling a Home-staging.

3. Připravíme propagaci

Profesionální fotograf zhotoví fotografie, případně 3D schéma či virtuální prohlídku nemovitosti. Já potom připravím takový inzerát, aby nejen dobře popsal skutečný stav, ale aby byl co nejatraktivnější pro pravděpodobného zájemce.

Inzeruji na nejvyhledávanějších internetových serverech prostřednictvím našeho informačního systému, který obsahuje poptávky všech makléřů RE/MAX (Je nás jen v ČR 1.100, takže se stává, že je nemovitost prodána ještě před tím, než ji zveřejníme.).

Při prodeji postupuji podle marketingového plánu, který jsme předjednali. Součástí propagace může být inzerce v tisku, lokální letáková kampaň, prodejní plachta, billboard…

4. Prezentujeme a prodáváme

Zodpovím zájemcům o nemovitost jejich otázky a zjistím, jak vážný je jejich zájem a jak mají zajištěno financování (zařídím jim hypotéku).

Jestliže se sejde více zájemců, je výhodné zorganizovat prohlídkové dny (Open house), kdy jsou pozváni všichni současně. Jednak tím šetříme váš čas, ale zájemci také mají pocit, že se musejí rychleji rozhodnout.

Odprezentuji nemovitost, zodpovím zájemcům otázky a poradím jim při rozhodování.

Pokud bude chtít současně kupuvat více zájemců, rozhodnete vy, nebo vysoutěžíme nejvyšší cenu aukcí.

5. Smlouvy – příprava a podpis

Jakmile je rozhoduto o kupujícím, sejdeme se společně s ním  v kanceláři, kde se dohodnou rámcové podmínky prodeje, a podepíše se rezervační smlouva, na základě které kupující složí rezervační depozit.

Potom dle mých instrukcí advokát připraví návrhy kupní smlouvy a smlouvy o úschově kupní ceny. Jakmile je odsouhlasíte, pošlu je kupujícímu. Budu také odpovídat na případné námitky kupujícího tak, aby neprosadil požadavky pro vás nevýhodné.

Dohodnuté znění smluv se podepíše a ověří. Kupující převede částku kupní ceny na účet úschovy schovatele (advokáta).

6. Výplata ceny a předání

Jakmile mě advokát informuje, že kupní cena byla připsána na účet úschovy, podám návrh na vklad do katastru nemovitostí, nebo zajdu smlouvu předložit družstvu.

Ihned po převodu vlastnictví či členství v družstvu zajistím dokumentaci pro uvolnění částky kupní ceny z úschovy na váš účet a předám ji advokátovi.

Budu s vámi u předání nemovitosti, pomůžu vám s odečtem energií a jejich převodem, poradím případně s daněmi.

objednejte si odhad
zdarma a bez závazků